Hubnutí

HUBNUTÍ S POMOCÍ METOD TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY

1,290Kč 990Kč
16_0

Chtěli byste zhubnout? Máte pocit, že už jste zkusili všechno a stejně jste stále na “svém” nebo váha i přes veškerou snahu lehce stoupla? No, je to možné. Ona totiž strava, která je běžně doporučována na hubnutí, pro některé typy (žen) vůbec není vhodná. Pojďte zjistit, jestli jste to zrovna vy.

Proč tento kurz dělám?

Protože ve své, už více jak desetileté, terapeutické praxi jsem se často setkávala s případy, kdy ženy chtěly hubnout a i s podporou nutričního terapeuta a dodržováním všech západních pravidel hubnutí se jim to nedařilo. Buď stagnovaly nebo dokonce ještě lehce přibíraly.

Tyto ženy z hlediska tradiční čínské medicíny obvykle byly “jasné slezinové typy” – unavené, měkké, s chutěmi na sladké, se spoustou starostí o rodinu a děti a často i s různými formami zadržování vody.  Pro tyto typy z hlediska tradiční čínské medicíny není západní strava doporučovaná na hubnutí vůbec vhodná. Často to je totiž velké množství syrového ovoce a zeleniny a mléčných výrobků – což jsou přesně potraviny, které tyto příznaky ještě zhoršují. Obzvlášť, pokud se konzumují studené přímo z ledničky.

Online kurz jsem vytvořila proto, že takových žen je velmi mnoho, potkat se se všemi a pomáhat jim osobně není možné a není to ani třeba – touto formou se dozví vše důležité a mohou to zvládnout samy.

Pro koho je kurz určen?

  • pro všechny, kteří chtějí zdravě hubnout – a “zdravě” právě v mnoha případech neznamená to, co obecně doporučují západní nutriční terapeuté
  • pro ty, kteří se už rozhodli, že se sebou chtějí něco udělat, ale neví ještě jak
  • pro ty, kteří mají často příznaky jako únavu, chutě na sladké, řidší stolici, nadýmání, otoky a/nebo váčky pod očima – těm totiž jen západní hubnutí může uškodit nebo minimálně nepomůže
  • pro ty, kteří si chtějí nově dosaženou váhu udržet dlouhodobě
  • pro ty, kteří se při a po zhubnutí chtějí cítit ještě zdravější

Co všechno se v tomto kurzu naučíte?

Stravování podle pravidel čínské medicíny:

Naučíte se, jak sestavit jídelníček podle tradiční čínské medicíny, na co si dávat pozor a co naopak zařadit. Dozvíte se, proč nehubnete nebo naopak ještě přibíráte, když se snažíte jíst hodně mléčných výrobků a čerstvého ovoce a zeleniny. Zjistíte, že není vhodné jíst celý rok to stejné.

Fytoterapie:

Doporučení bylinných preparátů, které jsou vhodné k doplnění hubnutí. Vysvětlení, který preparát je pro koho vhodný a obvykle i jak dlouho jej užívat. 

Moxování:

Nahřívání akupunkturních bodů, které pomáhá odstranit nadbytečnou vodu z těla, zmenšit otoky, doplnit energii, zlepšit trávení a mnoho jiného. A navíc je velmi příjemné. Naučíte se, jak jej používat a které body budou pro Vás nejvhodnější.

Baňkování:

Přikládání baněk. Baňkováním můžete dosáhnout podobných účinků jako moxováním a můžete je použít u těch jedinců, u kterých moxa není vhodná. Stačí si vybrat, která metoda se Vám bude víc líbit. Krátkou ukázku, ve které uvidíte, jak se provádí bańkování, najdete zdarma zde).

Aurikuloterapie:

Sami si můžete ošetřit body na hubnutí na Vašem ušním boltci. Naučíte se, které to jsou, jak je najdete a jak je ošetříte. Není to nic složitého. Stačí nalepit minimagnetky na náplasti (najdete v eshopu) a chutě na všechno možné a “žravost” postupně mizí. Zvládnete to sami.

BONUSY - je toho totiž ještě víc...

  1. 4 varianty denních jídelníčků – snídaně, svačina, oběd, svačina a večeře. 4x jinak. U každého z těchto jídelníčků najdete vysvětlení, kdy a proč tyto potraviny jíst a navíc návrh několika variant, jak můžete jednotlivá jídla obměňovat.
  2. Podpora ve facebookové skupině – autorka kurzu bude odpovídat na vaše dotazy v uzavřené facebookové skupině.

Zbývá jen pustit se do toho a zkusit to tentokrát jinak, přirozeně.

Tento kurz kromě lekcí s textem obsahuje i téměř 20 krátkých videí, ve kterých vysvětlím to podstatné a ukáži, jak se provádí jednotlivé metody tčm a jak si Vy sami můžete ošetřit vhodné akupunkturní body.

Další možnosti:

  1. Chcete hubnout, ale uvedené příznaky se vás netýkají – bude vám stačit kurz Hubnutí podle pravidel západní medicíny – kde se dozvíte všechny důležité zásady, dostanete 4 vzorové jídelníčky s návrhy modifikací a můžete hned začít.
  2. Uvedené příznaky máte, hubnout jste pořádně nikdy nezkoušeli nebo jste zkoušeli jen nějaké rychlodiety – pak se vám bude hodit širší verze tohoto kurzu Hubnutí podle východu i západu – dozvíte se příčiny Vašich potíží z hlediska tradiční čínské medicíny, naučíte se stravovat, ale u využívat bylinných preparátů a některých způsobů ošetření akupunkturních bodů + se naučíte, jaká jsou západní pravidla pro hubnutí – a jak je s čínskými metodami nejlépe kombinovat – tak, aby celý proces byl co nejefektivnější a nejrychlejší.
  3. Chcete jen číst, videa vás nezajímají – všechny 3 kurzy najdete i ve formě ebooků. Přijdete sice o některé informace, ale i tak se dozvíte opravdu hodně. Ebook Hubnutí podle pravidel západní medicíny. Ebook Hubnutí s pomocí metod tradiční čínské medicíny. Ebook Hubnutí podle východu i západu.

Rozhovor o hubnutí s tradiční čínskou medicínou

Tento rozhovor byl natočen pro youtube kanál Přírodní lékárny. Jana Kubíčková, majitelka a provozovatelka prirodnilekarna.cz a zároveň terapeutka tradiční čínské medicíny mě v něm krátce zpovídá na téma hubnutí s tradiční čínskou medicínou.

Lektor

Avatar uživatele
Petra Uríková

Lektorka a terapeutka. Tradiční čínská medicína. Stravování dle tradiční čínské medicíny. Aurikuloterapie. Bachovy květy. SIAB. Jak si sám získat zdraví a udržet si ho.

Obdobné kurzy