Jóga

Pozdrav Slunci

190Kč
IMG_2125

Pozdrav Slunci

pomalu a postupně aneb Jak začít bezpečně s jógou

 

Mnoho lidí neví, zda mají začít s jógou, zda je pro ně vhodná. Přitom každý člověk je schopný mít z jógy užitek, jen je třeba vědět, jak a kdy cvičit a jak při cvičení pracovat se svým tělem.

 

Základní jógovou sestavou, která je výborná pro začátečníky i pokročilé, je Pozdrav Slunci (Surya Namaskar). Jedná se o soustavu, která vznikla na počátku 20. století na základě nejstarších jógových pozic známých po tisíciletí, jež byly spojeny dohromady tak, aby přinášely člověku co největší užitek s ohledem na poznatky moderní medicíny a jógové terapie.

 

Je to soustava základních cviků pro protažení celého těla, během nichž se učíme své tělo vnímat a rozumět mu. Jestliže získáme základní návyky ohledně správného držení těla v běžném životě, pomůže nám to cvičit i jógu bezpečně a tak, aby nám zdravotně, psychicky i mentálně prospívala.

 

Pojďte se s námi podívat na důkladnou přípravu těla pro cvičení, na podrobné vysvětlení celého Pozdravu Slunci a na to, jak cvičení dělat co nejefektivněji.

 

Čeká vás podrobné vysvětlení přípravy a provedení celé série, na jehož základě zvládnete tuto sérii cvičit denně doma sami, a to bezpečně a efektivně v takovém rozsahu, jaký pro vás bude v daný okamžik nejvhodnější.

 

V čem vám může být Pozdrav Slunci prospěšný?

  • Rozhýbá vám celé tělo
  • Pomůže vám v koncentraci na přítomný okamžik
  • Lehce posílí základní svalové skupiny
  • Zvětší vám flexibilitu vazů a šlach
  • Uklidní mysl tak, abyste se cítili osvěžení a bez starostí

 

Na co si dát pozor?

  • Pozdrav Slunci je naprosto bezpečná sestava, jen pozor při dlouhých předklonech, jestliže máte vysoký krevní tlak
  • Nedoporučuje se cvičit v těhotenství (lépe je navštěvovat pod dohledem zkušené lektorky gravidjógu)

 

Ochutnávku tohoto kurzu najdete na Youtube kanálu.

Lektor

Avatar uživatele
Daniela Pilařová

Lektorka a terapeutka. (Sebe)udržitelnost. Jóga. Čínská medicína. Fytoterapie. Dietetika. Medicinální houby. Ekologie vnější a vnitřní. A zdravý rozum.

Obdobné kurzy