Metody čínské medicíny

VÝŽIVA PODLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY I

690Kč
5 prvků

Tento online-kurz je výběrem nejdůležitějších informací o stravování podle tradiční čínské medicíny v běžném denním životě.

Je určen pro kohokoliv, koho by zajímalo, jaké jsou hlavní principy ve stravování podle tradiční čínské medicíny. A hned úvodem je potřeba říct, že rozhodně nejde o doporučování čínských nudlí, speciálních ingrediencí či koření. Naopak. Ideální je jíst potraviny, které má člověk kolem sebe k dispozici. Tím myslím ty, které zrovna rostou, dozrávají, je jejich sezóna – a to i v našich podmínkách, kdy si v supermarketu můžeme nakoupit cokoliv a kdykoliv.

“Zdravé” stravování podle tradiční čínské medicíny se v několika ohledech odlišuje od zdravého stravování, které je doporučování na západě.

V čínské medicíně žádná potravina není “dobrá nebo špatná”. Každá potravina je jen více či méně vhodná pro daného člověka v jeho aktuální stavu, náladě a prostředí. A pomocí potravin můžeme denně ovlivňovat náš zdravotní stav.

Mezi hlavní principy, které Vás mohou překvapit, patří:

  • v každém ročním období je vhodné trochu jiné spektrum potravin
  • každá potravina nás tepelně ovlivňuje – zahřívá nás, ochlazuje nebo je neutrální
  • každá potravina má vztah k některému orgánu a může jej tedy uvádět do rovnováhy (“léčit”) nebo naopak nerovnováhu vytvořit, pokud člověk dlouhodobě konzumuje potraviny pro něj nevhodné
  • každodenní strava ovlivňuje to, jak se cítíme fyzicky i psychicky
  • spousta stavů, které my považujeme za nemoc, se dá upravit “jen” stravováním
  • pro většinu lidí je vhodné jíst několikrát denně tepelně upravenou stravu

Jestli Vás zajímá, proč je tomu tak nebo chcete vědět víc, buďte v kurzu vítáni.

 

Tento kurz je krátkým úvodem do stravování podle tradiční čínské medicíny a týká se každodenního stravování. Pokud by Vás zajímalo přímo stravování léčebné – jaké potraviny a způsoby použít při konkrétních zdravotních potížích – projděte tento kurz, který je nutným základem a pak pokračujte do kurzu návazného – Výživa podle tradiční čínské medicíny II.

Lektor

Avatar uživatele
Petra Uríková

Lektorka a terapeutka. Tradiční čínská medicína. Stravování dle tradiční čínské medicíny. Aurikuloterapie. Bachovy květy. SIAB. Jak si sám získat zdraví a udržet si ho.

Obdobné kurzy