Blog

ÚNOR podle Feng Shui – měsíc ve znamení dřevěného Tygra

Čínský výraz pro toto období je “zhen” (čti čen) a znamená “hrom”.

Český překlad nenechá nikoho na pochybách, že se jedná o velmi silnou, aktivní energii. Je to energie odrazu, energie, která musí vystřelit stejně jako úder hromu – nebo skok šelmy – takže už víme, proč se jedná právě o měsíc Tygra.

Příchod měsíčního Dřevěného Tygra ukončí vládu zimy, ke které patří element Vody.
Energie Vody uchovaly vše, co kovové energie podzimu předešlého roku předurčily pro existenci v dalším aktivním období. Tím aktivním obdobím je právě nastupující energie Tygra a jara, tedy elementu Dřeva.

Avšak element Vody má rovněž za úkol zlikvidovat odpad, tedy to, co nebylo přísným Kovem určeno k přežití. Buď se to stává potravou pro nový život nebo to rychlé jarní tání odplaví, či odnese. Stejně jako vítr, který také náleží k elementu Dřeva, rozfouká a odvane vše uschlé a mrtvé. My bychom se měli ke svému tělu i prostoru, ve kterém žijeme, chovat stejně.

4.2. končí Mezidobí Země, ve kterém jsme se měli již připravovat na příchod jara, i když za okny ještě poletují sněhové vločky.

14.2. Masopustní neděle a následně 16.2. Masopustní úterý (letos bohužel bez vesnických trachtací a veselí) udělají už opravdu definitivní tečku za
zimou i v české kotlině. Bude následovat šest neděl křesťanského předvelikonočního půstu.

4.2. Konec Mezidobí Země

14.2. Masopustní neděle

16.2. Masopustní úterý

6 neděl křesťanského předvelikonočního půstu

Je to tedy vhodná doba pro očistu těla i ducha ať už jste vyznavači východních filozofií, křesťanství, prozápadních konzumních hodnot, nebo obyčejní bezvěrci.
Mimo to 12.2. začíná nový čínský Rok Kovového Buvola. Z pohledu zdraví je Kov spojen s plícemi a tlustým střevem. Plíce mají za úkol kromě přenosu kyslíku do krve také vylučovat oxid uhličitý z našeho organismu a tlusté střevo slouží doslova jako odpadní roura. Takže už
vám asi svítá – a dochází, že zejména jarní doba vody a větru by nám měla sloužit k tomu, abychom svůj organismus vyčistili od všeho starého, neživého, nepotřebného, kalného a
nepříliš voňavého
.

Jedině tak do sebe můžeme vstřebat nové jarní energie.
Z tohoto pohledu doporučuji – pokud to půjde, navštívit, nebo se alespoň spojit s dobrým terapeutem alternativní, ideálně čínské medicíny, který provede diagnostiku vašeho zdraví a poradí s ohledem na vaši konstituci, jaké očistné praktiky jsou pro vás ty nejlepší. Můžete s ním konzultovat i vhodné tělesné cvičení.

Pokud si netroufáte nebo nejste příznivcem nezápadních medicínských praktik, doporučuji alespoň nechat si vypracovat astrotyp, neboť také váš energetický potenciál určí, jak se k vašemu tělu i duchu chovat co nejšetrněji a s ohledem na stávající energie.
Pokud ani to není váš šálek čaje, jak říkají Angličané, doporučuji alespoň chodit často ven, na procházky do přírody, do lesa a kolem vodních toků, snížit množství, v ideálním případě vyloučit, tučná jídla a vydržet aspoň měsíc bez alkoholu. A v rámci možností se občas protáhnout a zaměřit se na správné dýchání. Vaše imunita to ocení víc než hrstě produktů renomovaných firem na léčiva.

Přestože letošní rok Kovového Buvola je spojován s energií Kovu, tedy s pravidly a řády, nese v sobě rovněž podporu energie Země. Nabízí se proto jako vhodný čas pro budování zázemí, domova, firmy, klubovny či komunity.
Budeme si tedy v příštím období také říkat o prostoru obecně i z hlediska jednotlivých prostorových rozhraní. Dozvíte se, jak budovat podle principů Feng Shui naše domovy a firmy, naše “mateřské přístavy”. Pokud však máte v úmyslu zařizovat prostor podle principů
Feng Shui, doporučuji přizvat si dobrého poradce FS a nespoléhat se jen na internetové články. Ne všechny vám opravdu dobře poradí. Nastavení prostoru podle Feng Shui je mnohem složitější a zahrnuje spoustu výpočtů a konzultaci, o kterých se v článcích o bydlení
bohužel nepíše. Rozhodující je rovněž plán vašeho bytu nebo domu a ten žádný časopis znát ani nemůže.
Zůstaňte tedy se mnou, máte se letos na co těšit.

Můžete si také zakoupit můj online seminář o tom, jaké detailní energie nám přinese Kovový Buvol. Online seminář obsahuje úvodní video, audionahrávky a prezentaci ve formátu pdf.
Neváhejte a připravte se na rok Kovového Buvola, jeho energie budou opravdu velmi silné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *